Mõned vanemad inimesed mäletavad, et kunagi oli Pikk tänav Tallinna fleet street. Siin asus riburadapidi erinevate lehtede toimetusi. Räägin muidugi Pätsu-ajast, mis polnudki nii õnnis, nagu enamus meist on hakanud lõpuks aru saama.
PIKAL VANASTI
Fleet streedi legendide tarvis läheks eelkõige vaja üht korralikku ajaloolist uurimust – tudengid, pange pea tööle ja võtke arvesse.
Kuidas siit solvangulist karikaturisti Gorit pidevalt politseisse viidi. Kuidas erinevad toimetused tähistasid mingeid pidusid nii, et õlu toodi vaatidega otse Sakust kohale; lisaks ilmus välja ka ühe Tallinna lihakarni omanik, sadade kilode kaupa suupistet näpus – kõik ikka selleks, et ajakirjandusega head suhet hoida. Oi aegu ammuseid.
Veel enne neid peitis praegune Texas endas esimest A le Coq´i tehast Eestis, mingit naljakat atribuutikat ja atmosfääri on sellest säilinud siiani. Siis tuli nõuka-aeg, majad jagati kommunaalkorteriteks, sinna pandi elama pätid ning katused ja trepikojad hakkasid lagunema.
PIKAL NÜÜD: HUNT JA TEXAS
Praegu on diskursus muutunud. Sel hooajal kolis Texasesse ajalehe Tegelikkuse KesKus poeg, ETV saade Tegelikkuse KesKus, kõik hullud vestlusringid on filmitud selles ubrikus. Veel edasi: eelmisest laupäevast edastatakse baarist ka Kuku raadios eetris olevat saadet Tegelikkuse KesKus (iga laupäev kell 16.00).
Hundis jälle on ajalehe peod ja kontserdid ning ootab ilmselt ka paar krehvtisemat küpsist. Mis ma öelda tahan? Vanalinna on hakatud tagasi vallutama, muud midagi. Ajakirjanikust alkohoolik Jüri Pino lubas Tehase-Texase ajaloost bro?üüri kirjutada, kirjutab ka Hella Hundi omast. Seda enam, et kummaski lokaalis vedelevad ajakirjanikud, seda enam, et kummaski lokaalis pole tõusnud õlle hind. Hunt vahetas ära ka menüü, mille kallal alatihti igiseti ning Texas asus päevatoite pakkuma.
Fain.