1. TÕNU AAV
näitleja
60:40 astumise kasuks. Liiga intensiivne propaganda on olnud, see hakkab vastu? Pealegi, kui hinnad tõusevad ja palgad, kaotavad paljud pensionärid taas oma kirsturaha. Ja eks see Euroopa Liit ole ka pärast sellise suure pundi sisenemist hoopis ettearvamatum.
2. IGOR GRÄZIN
professor
See käib kulli ja kirja põhimõttel. Fakt on see, ma ei nimeta allikat, et praegu (1. sept.) on kolmveerand Eesti territooriumil elavaist eestlastest ja pool mitte-eestlastest ELi vastu. Aga sest pole lugu, rootslastest oli enamik nädal enne ja nädal pärast valmisi vastu, referendumipäeval aga olid poolt. 99,99% poolt jätaks kahtlase mulje, arvan, et Brüsselile sobib usaldusväärse mulje 70:30. Poolt loomulikult.
3. VIRKKO LEPASSALU
Äripäeva ajakirjanik
Ma arvan, et see protsent tuleb kusagil 65-70 poolt ja ülejäänud kas ei tule hääletama või hääletavad vastu. Ütleksin, et sotsioloogidel oleks suurepärane võimalus kaardistada seda esimest ja teist Eestit. Kui me enne võisime kahtluse alla seda, kas meil on neid ikka kaks, siis pärast referendumit võime öelda, et on jah kaks. Usun et väga vähesed korraliku sissetulekuga kodanlased hääletavad vastu ja veel üksikumad vaesed poolt. Eesti euroeitajaid iseloomustav üldine märksõna on ju materiaalne vaesus. Kahjuks. Isemõtlemine ja idealism on aga väga kallid lõbud.
4. KATRIN SAKS
mõõdukas poliitik
Inimesi tuleb vähem hääletama kui parlamendivalimistel. Kõik sõltub muidugi näiteks ilmast. Protsendid? Ee, ei taha ennustada, kohe mitte ei taha. Usun eesti rahva mõistusesse.