PIGEM GAAS, MITTE PIDUR VÕI SIDUR: Pickney Tiger tutvustab elektrit. The Boondocks. Ei midagi kunstipärast, intellektuaalset, originaalset, revolutsioonilist, avangardset või innovaatilist. See on rokkbänd, nii nagu üks rokkbänd olema peab. Kõik on paigas. Tiger uuris, sai MP3-sid. Ja tegi intervjuu. Vastab bändi trummar Karl Kevad.
ETV 2-s on see muusikasaade, mille nimi mul kunagi meeles ei ole (ja mida ma kunagi ei vaata). Teate küll, seal, kus antakse bändidele hääli. No keegi vist saatis lingi, et ma nende poolt hääletaks. Ja siis klikkasin ma hoopis The Boondocksi loole. Ning lõug kukkus kolksuga vastu maad! Kutid nahktagides, tüdrukud niisama kuidagi cool’ilt, lihtne rihv-rokk, aktsendiga inglise keel. Ei midagi kunstipärast, intellektuaalset, originaalset, revolutsioonilist, avangardset, innovaatilist – ühesõnaga, igavat käiamist.
Tere, kes kuuluvad bändi koosseisu, millega tegelete?
Bändi koosseis on Villem Sarapuu (kitarr/vokaal), Hendrik Tamberg (basskitarr/taustavokaal), Karl Kevad (trummid). Kõik käime Pärnus koolis, teeme bändi, tegeleme muusikaga ja võimalikult palju muude eneseväljendusvormidega. Karl õppis muusikakoolis klaverit ja kitarri. Villem lõpetas muusikakooli saksofoni erialal ning õpib praegu põgusalt kitarriga võlutrikke tegema ning Hendrik käib autokoolis ja iluuisutamas.
Millal bänd kokku pandi?
2012. aasta alguses tegime esimese proovi. Sama aasta sügiseks läks asi rohkem käima, avalikustasime esimese singli ja hakkasime esinema. Ilmselt kõige lahedamad kontserdid on olnud Noortebänd 2013 finaal Club Hollywoodis ja Pärnus klubis Buss, viimane vast isegi lahedama emotsiooniga, puhtalt kogu laivi toorsuse ja Pärnu tõttu. Kõik kohalikud fännid olid kohal ja überlahe laiv oli.
Kuidas te oma stiili kirjeldate? Millest te üldse oma laule teete?
Indie rock. Vahel meeldib ka juurde öelda, et suuresti post-pungist mõjutatud. Põgusalt süngem ja baroklikum kui meinstriim indie-pop. Laule kirjutame suhteliselt kõigest, nii elust kui unistustest kui kasvõi mingist objektist, mis ette jääb (kunagi oli laul nimega „Fanta“). Kirjutame seda, mis tundub meile lahe ja mida meile endile meeldiks kuulata – klišeelik reegel, aga toimib ja on 99,9% tõsi.
Millised on teie muusikalised mõjutused?
Suuresti mõjutab kindlasti tänapäeval popp olev indie-vool. Kings of Leon, Kaiser Chiefs, Arctic Monkeys, Queens of the Stone Age jne… Enamik säärastest bändidest kuuluvad ilmselt meie lemmikute hulkagi. Inspiratsiooni saame samas igasugusest muusikast, mida kuulame – palju oleme eriti viimasel ajal nautinud Kanye Westi loomingut, üritame muusikapiirid ära unustada ja suhteliselt kõike kuulata ja aru saada, mis selle tiksuma paneb, ja enda muusikaga seda kõike ammendatud mõjutust polümeerida. Muidugi on ka guilty pleasure’id nagu Shakira ja Beyoncé.
Mis te ise arvate, kas tänapäeval on muusikalise stiili defineerimine üldse võimalik?
Mingil määral kindlasti, aga enamasti kiputakse üle sildistama. Näiteks meie teeme indie-rock’i, pole vaja lisada juurde, et teeme mingit post-punk revival’i ja garage rock’i ja indie pop’i segu… Kui seda teha, siis tegelikult muutuks see kirjeldus väga-väga-väga pikaks. Indie rock, mis muud. Inimene niikuinii väga ei vaata, mis stiili muusikaga tegu on, enne kui ta artisti kuulab.
Kui palju mõjutab tänapäeval noore bändi käekäiku meedias kajastamine?
Aktiivne tuleb olla. Pildis olla, mitte ennast üle promoda. Teada, kellele just sinu muusika ja mõtted mõeldud on. Arvan, et meilgi on olnud raskusi aru saada, mis meedia üldse on ja kuidas see toimib. Läheb kindlasti aega, et harjuda ära intervjuude ja esinemistega. Küllap oleme suhteliselt palju lolle nägusid teinud kaamerate ees ja raadios iba ajanud. Samas, tegelikult liiga tõsine ei tasu ka olla. Energiline ja rõõmus tuleb kindlasti olla. Vaikselt hakkab ära harjuma juba…
Mis on tänapäeval parim viis endale internetis reklaami teha ja kui palju sellest kasu on?
Ilusad pildid ja ilusad laulud internetis liikvele lasta. Facebook on kõige kergem ja kasutatum vahend. Youtube/Soundcloud kindlasti must’id, kui bändi teha.
Kas olete lindistanud stuudios või koduste vahenditega?
Kõik on stuudios salvestatud laulud, välja arvatud kõige uuem ja värskem veri „Cigarettes R My Only Friend“. Selle salvestasime proovikas live take’ina (ehk mängisime kõik koos korraga sisse). Leidsime, et nõnda salvestub muusika sisse ka mõnus toores ja tõeline faktor, mis teeb asja mõnusamaks ja cool’imaks.
Millised on The Boondocksi edasised plaanid?
Tallinn Music Weekil plahvatasime ja lasime maailma õhku, nüüd aga plaanime tuuritada mööda Eestit ja varsti ka üle kogu galaktika… Gaas põhja!
Kutid nahktagides, tüdrukud niisama kuidagi cool’ilt, lihtne rihv-rock, aktsendiga inglise keel.